Přehřívá se Vám notebook? Ventilátor je hlučný?

Jak poznáte, že je ten pravý čas na vyčištění notebooku?

• Notebook se přehřívá 

• Ventilátor je hlučný (popřípadě můžete slyšet drnčení poškozené ložisko ventilátoru)

• Ventilátor se neroztočí

• Notebook se po určité době sám vypne

Přehřívá se Vám notebook? Ventilátor je hlučný?

Nejčastější závadou je zanesení a ucpání ventilátoru a mřížek (žebrování) které zadržuje teplý vzduch. Díky tomu dochází ke zvýšené teplotě uvnitř notebooku a snižuje se tím životnost elektroniky základní desky a jednotlivých čipů, pevného disku a baterie. Více než 50% všech závad základních desek je způsobeno přehříváním notebooku.

Výrobci ani prodejci notebooku na tuto potřebu ve většině případů neupozorňují, většinou totiž notebooky při běžném používání 2 roky vydrží.

Následně je však nutné notebook rozebrat, vyčistit kompletně chlazení, včetně ventilátoru, nanést novou teplovodivou pastu která též po dvou letech ztrácí účinnost a může být jednou z příčin, proč se notebook přehříval.

Nečekejte až na poruchu. Stačí přinést notebook na jednu z našich poboček po celé ČR. Jste v práci a nestíháte notebook přinést k nám na pobočku? Využijte pohodlného objednání svozu notebooku ZDARMA.

Vyčištění lze provést i expresně na vybraných pobočkách Enter Computer. Například na plzeňské pobočce je 90% notebooků vyčištěno v ten samí den kdy notebook přinesete k nám na pobočku. 

 

Máte dotaz ohledně ceny opravy nebo otevírací doby na nejbližší pobočce? Zkuste nejčastější dotazy, případně nám zašlete dotaz.

Slider